Для того, чтобы написать статью, Вам необходимо зарегистрироваться на сайте

Вход

Оппонґ - гордість Африки

 Weah balуn de oroАфриканський континент в очах світової спільноти має вигляд якоїсь відсталої та проблемної території. Нескінченні громадянські війни, дика бідність населення, відсутність базової освіти у більшості країн, смертельні хвороби – усе це створює вражаюче негативний імідж чорному материку. Зважаючи на всі ці обставини, по неволі захоплюєшся людьми, які всупереч обставинам знаходять шлях нагору. Одним із цих шляхів, хоч і не таким протоптаним як у Латинській Америці, є футбол. Ця історія про ліберійського хлопця, який вирішив шукати кращої долі, граючи в улюблену гру.

 Джордж Манне «Оппонг» Усман Веа народився 1 жовтня 1966 року в Монровії, столиці Ліберії. Ця країна, назва якої перекладається як «вільна земля» утворена на початку 19-го століття афроамериканцями(здебільшого уродженцями США, котрі називали «конгос»), котрі прибули на західне узбережжя Африки для створення власної колонії. Оскільки на цій території мешкали місцеві аборигени, то цей процес переріс у конфлікт, який і дає плоди для громадянських воєн, що періодично спалахують у цій країні. В такій атмосфері і з'явився на світ наш герой. Крім напружених збройних сутичок його дитинство ознаменувалось крайньою бідністю, до якої призводила велика кількість дітей(всього 15-ро) у сім'ї Веа.

 40391647 weahjnr203 З малечку Джордж ганяв м'яча,проте це не було виключно дитячою забавкою – то був спосіб заробітку грошей, адже його дворова команда часто домовлялася з дітьми із заможніших сімей про матчі на гроші. Це дозволило маленькому Веа поєднати заробляння грошей та вдосконалення власної майстерності, яка вже тоді давала про себе знати. Досить швидко, у 15-річному віці, Джордж потрапив у перший свій клуб «Янг Сервайверс»(«молодь, що виживає» - дуже символічна назва, погодьтесь), котрий на той час виступав у третій лізі національного чемпіонату. Ставши одразу лідером команди, він тут же допоміг їй піднятись на дивізіон вище.

 Після того як у 1984 році логічна ціль команди – вища ліга – не підкорилась, Джордж Веа вирішив, що прийшов час розвиватись далі і перейшов у провінційний але вищоліговий «Бонґранґ». Щоправда, лише на один сезон. Через рік він повернувся у столицю, щоб постати перед складним вибором. Справа в тому, що одночасно Джордж отримав запрошення від двох клубів, які представляють дві ворогуючі етнічні групи, про які згадувалось вище – аборигени(клуб «Майті Баролле») та конгос (клуб «Інвінсібл Ілевен»). Тут історія покрита певною загадковістю тому, що невідомо до якої з цих груп належав сам Веа. Як невідомо чому Джордж прийняв пропозицію «Майті Баролле», який пропонував значно меншу зарплатню в контракті ніж «Інвінсібл Ілевен»(за чутками на це вплинуло те, що в першому клубі грав племінник Веа). Втім, наш герой, який ніколи не приховував, що грає в першу чергу заради грошей, в наступному сезоні (1986/1987) вже виступав за «непереможну одинадцятку». Саме в цих двох клубах Джордж завоював свої перші трофеї у професіональному футболі – з обома ставав чемпіонами Ліберії, а з «Майті Баролле» виборов національний кубок(в деяких джерелах вказано, що всі ці трофеї Джордж вигравав у складі лише «ілевенів», в які втік після двох зіграних матчів за «аборигенів» - ще один таємничий пункт, який складно з'ясувати). george weah 9sТаким чином він добився визнання та змусив про себе говорити все футбольне середовище Західної Африки.

 Це, в свою чергу, змусило звернути на талановитого ліберійця увагу більш заможних африканських клубів. Так, 1988-го року конкретну зацікавленість Веа проявили камерунський «Тоннер» та «Африка Спортс» з Кот-д'Івуару. Як і з попереднім вибором між двома клубами, Джордж трохи наконфузив. Справа в тому, що першим контракт запропонувала камерунська сторона, але Веа, уже підписавши угоду, несподівано пристав на вдвічі вищу зарплату, яку зголосились платити власники «Африка Спортс». Скандал був неймовірний і Джордж, незважаючи на свої меркантильні інтереси, змушений був змиритись і відпрацювати контракт із «Тоннером», з яким, втім, також став чемпіоном Камеруну. Мабуть, Веа тоді ще не усвідомлював яким футбольним талантом наділений і що скитатися йому по африканських клубах залишилось недовго.

Далі буде...

 Arsenal Barsa Bavaria DinamoJouveLiverpoolMilanMJUPSGRealRoma

Argentbig  Brazilbig  Englend  France big  Urugvaj Germania  Itali  Niderlandy  Portug  Spaine  Ukraine